Hale magazynowe
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Trzy kluczowe elementy potrzebne do ożywienia przestrzeni publicznych i promowania życia w mieście

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Możliwości spotkań i wymiany pomysłów w tych przestrzeniach mogą wpływać na to, w jaki sposób mieszkańcy uczestniczą w rozwoju swojego miasta, i występują w większych przypadkach, gdy przestrzeń publiczna jest dostępna dla wszystkich.
Jednak we współczesnych społeczeństwach strategiczna rola tych przestrzeni ma zostały ograniczone.
Według The City Fix, bloga na temat zrównoważonego planowania urbanistycznego, jednym z głównych powodów jest nadmiar samochodów.
W rzeczywistości, według jednego z badań Brazylijskiego Instytutu Energii i Środowiska, 70% miejsc publicznych w centrach miejskich zajmują drogi i inne miejsca dla samochodów, podczas gdy właściciele samochodów stanowią jedynie około 20-40% powierzchni miasta.
populacja.
W jaki sposób można odzyskać przestrzenie publiczne, aby promować miejskie życie.
Omówimy trzy ważne czynniki poniżej.1.
Pomagamy w budowaniu wibrujących społeczności W przestrzeni publicznej, aby przyciągać ludzi i zachęcać ich do bycia częścią wspólnego korzystania z tych miejsc, musi ona posiadać określone cechy konstrukcyjne, które zapewniają dobrą jakość lokalizacji.
Ulice, place i chodniki łączące się z przestrzeniami publicznymi należy zapewnić równy dostęp wszystkim mieszkańcom.
Dzieje się tak, gdy w urbanistyce wykorzystuje się koncepcję pełnych ulic , co oznacza, że ulice muszą być dostępne, bezpieczne i skupione na ludziach.
Coś innego do rozważenia to odkrywanie nowych form rewitalizacji, takich jak interwencje taktycznej urbanistyki, które pozwalają na większe różnorodność zastosowań przestrzeni.
.
21 Balançoires.
w Montrealu, Kanada Na przykład interwencja miejska 21 Balançoires (21 huśtawek), która odbyła się na przystankach jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Montrealu.
Podczas gdy ludzie spacerowali po okolicy lub czekali na autobus, kołysanie się na huśtawkach oferowało sposób na złamanie ich rutyny.
Wzmocnienie lokalnej gospodarki Przywrócenie kanału przez centrum Seulu i jego przekształcenie w Park Cheonggyecheon jest prawdopodobnie najlepszym przykładem potencjalnego wpływu, jaki przestrzeń publiczna może mieć na lokalną gospodarkę.
W 2002 r.
Władze miasta dążyły do wyburzenia autostrady i przyjął propozycję złożoną przez Kee Yeona Hwanga.
Szukali oni rozwiązania problemów miejskich typowo związanych z autostradami: zanieczyszczenia środowiska i hałasu, utrata przydatnej przestrzeni dla zrównoważonych metod transportu i tworzenie nieprzyjemnego środowiska, a także wiele innych.
Użytkownik Flickr: WWian Kee Yeon Hwang zaproponował duży park miejski, który po otwarciu zdołał oddać przestrzeń mieszkańcom, tworząc bardziej atrakcyjne i zdrowe miejsce.
Ponadto powróciła część 40 000 mieszkańców, którzy zostali przesiedleni przez budowę autostrady, a nowe miejsca zatrudnienia zostały utworzone na obszarach wokół parku, podczas gdy autostrada wyeliminowała 80 000 miejsc pracy.
Sektor nieruchomości również skorzystał z parku, ponieważ powierzchnia nieruchomości wzrosła nawet o 25%, co zostało dobrze odebrane przez mieszkańców, których właściwości zostały wcześniej znacznie zdewaluowane przez obecność autostrady.
Podczas tego długoterminowego rozwiązania istnieją inne plany krótkoterminowe, które również umożliwiają odzyskanie przestrzeni publicznych, takich jak organizowanie targów i festiwali kulturalnych.3.
Ekologiczne przestrzenie publiczne zmniejszające negatywny wpływ na środowisko naturalne Jeśli przestrzenie publiczne mają tereny zielone, przynoszą korzyści nie tylko obywatelom, lecz także przyczyniają się do lokalnego ekosystemu, a tym samym zmniejszają wpływ na środowisko, zwiększając możliwości odnowy miejskiej i skracając odległość między ludźmi i roślinnością w środowisku miejskim .
Cantinho do Céu Park, Grajaú, S.
O Paulo.
Źródło: Soluç.
Es para as cidades Przykładem tego wyróżnionego przez The City Fix jest utworzenie parku Cantinho do Céu w dzielnicy Grajaú w S.o Paulo.
Park powstał w wyniku Programu Źródła Wody , inicjatywy miasto-państwo, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług wodnych i kanalizacyjnych dla obszaru metropolitalnego.
Aby to osiągnąć, musieli rozszerzyć usługi kanalizacyjne w podatnych sektorach, zbudować nowe systemy wody deszczowej i utrzymać zrównoważone sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
W ten sposób udało im się poprawić jakość tych zasobów w sąsiedztwie, które nie byłoby udało się uzyskać dostęp do tej poprawy przed budową parku.
[podobne: prysznic bez brodzika w bloku, hoger lubliniec, pajo luboń ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: hoger lubliniec pajo luboń prysznic bez brodzika w bloku