Hale magazynowe
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Paul Goldberger przyznał Vincent Scully Prize

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

The National Building Museum nazwał Paula Goldbergera czternastym laureatem nagrody Vincent Scully Prize za jego życiową pracę zachęcającą do przemyślanego dyskursu i debaty na temat znaczenia designu.
Zdobywca nagrody Pulitzera krytykiem architektury jest obecnie współpracownikiem redakcji w Vanity Fair i napisał wiele publikacji, w tym The New York Times i The New Yorker.
Vincent Scully jury nagroda pochwalił Goldberger za zrozumienie, że.
Architektura sama w sobie jest formą publicznego dyskursu ..
Członek jury, Elizabeth Plater-Zyberk, wyjaśnił, że Goldberger ma wyjątkową umiejętność tłumaczenia architektury popularnemu czytelnikowi w sposób, który łączy osobę postrzegającą i projektanta.
Kontynuuj czytanie odpowiedzi Goldberger a.
Usłyszawszy o nowinkach na temat nagrody Scully, Goldberger zauważył: Dawno temu Vincent Scully przekonał chętnego studenta Yale, że architektura to nie tylko budynki, ale cała kultura i społeczność, i że pisanie o tym może być sensowne pogoń.
W bardzo realny sposób zawdzięczam swoją karierę lekcjom, których się od niego nauczyłem, dlatego dla mnie nie może być wyższego honoru niż odebranie nagrody, która nosi jego imię.
Jestem naprawdę wdzięczny jury i Narodowemu Muzeum Budownictwa za wybranie mnie, abym otrzymał nagrodę Vincent Scully.
Publiczna ceremonia wręczenia nagród z okazji wręczenia nagrody przez Goldberger odbędzie się w Muzeum Budownictwa Narodowego w czwartek, 15 listopada 2012 r., W godzinach od 6:30 do 20:00.
Podczas publicznego programu Goldberger wygłosi wykład na temat dzisiejszej krytyki architektury, zmieniającej się roli mediów głównego nurtu w cyfrowym świecie oraz wzrostu liczby dziennikarzy obywatelskich.
Vincent Scully Jury nagrody: David Schwarz, architekt, David M.
Schwarz Architekci (przewodniczący jury) Deborah Berke, architekt, Deborah Berke & Partners Architekci Ned Cramer, redaktor naczelny, ARCHITECT Gary Haney, partner projektowy, SOM Elizabeth Plater-Zyberk , planista, profesor i autor Vincent Scully Laureaci nagrody z przynależnością w momencie ich wyboru: Vincent Scully, emerytowany profesor historii Historii na Uniwersytecie Yale Jane Jacobs, urbanista i autor książki The Nature of Economies Andrés Duany and Elizabeth Plater-Zyberk, założyciele Duany Plater-Zyberk i Co Robert Venturi, FAIA i Denise Scott Brown, RIBA Jego Wysokość, Aga Khan Jego Królewska Wysokość Książę Walii Phyllis Lambert, architekt, pedagog, filantrop i działacz Witold Rybczyński, krytyk architektoniczny , autor i eseista Richard Moe, prezes National Trust for Historic Preservation Robert AM Stern, dziekan Yale School of Architecture Christopher Alexander, architekt i d autor Adele Chatfield-Taylor, prezes American Academy in Rome William K.
Reilly, były administrator Agencji Ochrony Środowiska Odniesienie: National Building Museum
[podobne: intech legnica, vts volcano, wiązanie pospolite ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: intech legnica vts volcano wiązanie pospolite