Hale magazynowe
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Biennale w Wenecji 2012: Wariacje Piranesiego / Peter Eisenman

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Field of Dreams / Ohio State University Knowlton School of Architecture.
Nico Saieh Zainspirowany XIII Międzynarodową Wystawą Architektury, tematem Wspólny teren , Peter Eisenman utworzył zespół, który ma na nowo przyjrzeć się, zbadać i ponownie wyobrazić kolekcję rycin z akwaforty Giovanniego Battisty Piranesiego z 1762 r., Campo Marzio dell.
Antica Roma.
Pochodzące z lat badań terenowych spędzonych na pomiarach pozostałości starożytnych rzymskich budowli, te sześć rycin przedstawia fantastyczną wizję Piranesiego na temat tego, jak wyglądał starożytny Rzym i stanowi punkt zwrotny w przejściu od tradycyjnego, antykwarycznego spojrzenia na historię, na naukę, widok archeologiczny.
Zespół Eisenmana tworzą Eisenman Architekci, studenci Uniwersytetu Yale, Jeffrey Kipnis wraz z kolegami i studentami Ohio State University oraz belgijska praktyka architektoniczna Dogma.
Każda grupa wniosła odpowiedź na pracę Piranesiego poprzez modele i rysunki, które stymulują dyskurs na temat współczesnej architektury.
W szczególności badają związek architektury z ziemią oraz polityczne, społeczne i filozoficzne konsekwencje, które rozwijają się z tego związku.
Projekt Campo Marzio / Yale University School of Architecture.
Nico Saieh Opisywany jako.
Precyzyjny, szczegółowy, ale niemożliwy ., obrazy Piranesiego były źródłem spekulacji, inspiracji, badań i sporów dla architektów, urbanistów i uczonych od czasu ich publikacji 250 lat temu.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Projekt Campo Marzio na Uniwersytecie Yale nadaje kształt pierwotnym planom Piranesiego, traktując je nie jako rekonstrukcję archeologiczną starożytnego Rzymu, ale jako eksperyment architektoniczny .
Field of Dreams / Ohio State University Knowlton School of Architecture.
Pole Diagramów Nico Saieha Eisenmana przekształca estetykę kompozycyjną Piranesiego w palimpsest przestrzennych i czasowych cech między cesarskim Rzymem a dzisiejszym.
A Field of Diagrams / Eisenman Architekci.
Nico Saieh Dogma.
S A Field of Walls bada, w jaki sposób polityka osadzona w rycinach nie jest funkcją form, ale ścian, i jako taka dostarcza przewodnika dla współczesnego architekta, by ponownie rozważyć moc stosunków, które są rozmieszczone.
Field of Walls / Dogma.
Nico Saieh A Field of Dreams, stworzony przez Kipnisa.
Zespół Ohio State University reanimuje namiętności, perwersje i widowiska starożytnego Rzymu jako grę moralności dla współczesnej architektury.
Projekt Campo Marzio / Yale University School of Architecture.
Nico Saieh Piranesi i Campo Marzio dell.
Antica Roma Tekst dostarczony przez Yale Arts.
A Field of Diagrams / Eisenman Architekci.
Nico Saieh Engraver, grafik i architekt Giovanni Battista Piranesi (1720-1778), pochodzący z Wenecji, spędził większość swojego dorosłego życia w Rzymie, mieście, które pochłonęło jego wyobraźnię i przyczyniło się do jego najbardziej wpływowej pracy.
Ryciny w Campo Marzio dell.
Antica Roma.
Czasochłonne, wyimaginowane przedstawienie starożytnego miasta wraz z jego dodatkowymi badaniami rzymskich ruin i szczątków, stanowią punkt zwrotny w przesunięciu w czasie Oświecenia z tradycyjnego antykwarycznego poglądu na historię do naukowej, archeologicznej.
Istotnie, dla Piranesi archeologiczne ruiny nie były częścią historii, ale teraźniejszości, którą mógł połączyć i zmienić, tym samym zmieniając.
Prawdę.
mapowania na głowie.
Na przykład w rycinach Campo Marzio jedynie Panteon pozostaje na swojej pierwotnej stronie, a inne rzymskie punkty orientacyjne zostały przeniesione.
[hasła pokrewne: vts volcano, olx dąbrowa górnicza, przyłącze energetyczne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx dąbrowa górnicza przyłącze energetyczne vts volcano