Hale magazynowe
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Filmy i architektura: “Baraka”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Daj nam znać, co myślisz o tym niekończącym się kontraście pomiędzy środowiskiem sztucznym / naturalnym, a starożytnym / współczesnym.
MAIN INFO Tytuł oryginalny: Baraka Rok: 1992 Czas trwania: 96 min.
Kraj: Stany Zjednoczone Reżyser: Ron Fricke Scenariusz: Constantine Nicholas, Genevieve Nicholas Soundtrack: Lisa Gerrard, Brendan Perry, Michael Stearns (Dead Can Dance) PLOT Baraka nie ma fabuły, fabuły ani aktorów, nie ma dialogu ani żadnego głosu.
Zamiast tego film wykorzystuje motywy do przedstawienia nowych kroków i wywołania emocji poprzez czyste kino.
Baraka to kalejdoskopowa, globalna kompilacja zarówno wydarzeń naturalnych, jak i losu, życia i działań ludzkości na Ziemi.
Temat Baraki ma pewne podobieństwo do Koyaanisqatsi – w tym zdjęcia różnych krajobrazów, kościołów, ruin, ceremonii religijnych i miast mruczących życiem, nakręconych z wykorzystaniem fotografii poklatkowej, aby uchwycić wielki puls ludzkości, kiedy się gromadzi i roi w codziennej działalności.
Film zawiera wiele długich ujęć w różnych sceneriach, w tym w Oświęcimiu i Tuolu Slengu: zdjęcia ludzi, przeszłych czaszek ułożonych w pokoju, do rozłożenia kości.
Podobnie jak Koyaanisqatsi, Baraka porównuje zjawiska naturalne i technologiczne.
Poszukuje również uniwersalnej perspektywy kulturowej: ujęcie skomplikowanego tatuażu na japońskiej japońskiej łaźni yakuza poprzedza obraz plemiennej farby.
PRZYCZEPA Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of Architect Blade Runner Gattaca Metropolis Mój architekt zaginiony w tłumaczeniu The International Equilibrium THX 1138.
On Flux Tylne okno Koyaanisqatsi My Uncle Manufatured Pejzaże Architect Dark City The Fountainhead
[przypisy: studnia głębinowa pozwolenie, pajo luboń, ceramed bielsko ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ceramed bielsko pajo luboń studnia głębinowa pozwolenie