Hale magazynowe
Just another WordPress site

Miejsce wykonania pali

Posted in Uncategorized  by admin
September 14th, 2019

Miejsce wykonania pali składa się z obszernego placu z umocnioną, płaską i poziomą powierzchnią (podłogą), zwanego wytwórnią, z podobnie rozwiązanej dojrzewalni, ze składu kruszywa i cementu, placu wykonywania zbrojenia oraz placu wykonywania i remontu deskowań (lub form). Schematyczny plan wytwórni pali. Beton i jego składniki transportuje się za pomocą taczek, wywrotek lub przenośników taśmowych, pale zaś, ich zbrojenie i deskowania najczęściej na platformach lub specjalnych wózkach przetaczanych po szynach kolejki roboczej. Deskowania pali. Mogą również być użyte formy metalowe, których wielokrotność użycia jest większa niż drewnianych. W czasie betonowania wskazane jest wibrowanie betonu dostarczanego do form. Najlepiej używać wibratorów wewnętrznych (buławowych, drążkowych) o średnicy części roboczej nie przekraczającej 3/4 rozstawu strzemion pala. Po zabetonowaniu należy pale starannie pielęgnować. Gdy beton osiągnie 25% przewidzianej wytrzymałości, można pal rozdeskować; przewiezienie pala na dojrzewalnię czy na miejsce przeznaczenia może jednak nastąpić po osiągnięciu 100 0/0 tej wytrzymałości. Należy zwrócić uwagę na to, aby przy transporcie pale były podejmowane lub podpierane w miejscach przewidzianych w projekcie. Pale prefabrykowane oraz pale gotowe (drewniane, stalowe) najczęściej wbija się w grunt, stosując do tego celu kafary. Pale stalowe, podobnie jak stalowe brusy ścianek szczelnych, wbijane są przy użyciu specjalnego kołpaka żeliwnego, nadbudowanego twardym drewnem (hikory lub biały buk), zastosowanego jako element pośredni pomiędzy młotem a głowicą pala czy brusa. Kołpaki te są dostosowane do kształtu brusów.
Podobnie wbijane są, przez specjalny nasadzany kołpak, zwykle pale żelbetowe (rys. 8-3». Przymocowany jest on ślizgowo do kierownic pala i może wtedy równocześnie spełniać rolę jego górnego umocowania. [podobne: vts volcano, hoger lubliniec, malowanie elewacji cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: hoger lubliniec malowanie elewacji cennik vts volcano