Hale magazynowe
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : Biennale w Wenecji 2012: Architektura jako nowa Geografia / Grafton Architekci, Nagroda Srebrnego Lwa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh zainspirowany przez laureata Nagrody Pritzkera, Paulo Mendes da Rocha, aby wydobyć architekturę z tworzenia i myślenia o izolowanych obiektach i pokazać ją jako nieubłaganą transformację natury , Dublin praktyka Grafton Architects przedstawia architekturę jako nową geografię w 2012 Biennale w Wenecji.
Wystawa przedstawia prace brazylijskiego architekta w kontekście pierwszego projektu South American Grafton na uniwersytecie w Limie w Peru.
Międzynarodowe Jury przyznało Graftonowi Srebrnego Lwa za imponujące.
możliwość przedstawienia idei Paulo Mendes da Rocha i wykazania znacznego potencjału tej praktyki architektonicznej w ponownym wyobrażaniu krajobrazu miejskiego .
Po wygraniu międzynarodowego konkursu na UTEC.
Universidad de Ingenieria & Tecnologia.
kampus, Grafton natychmiast spojrzał na Paulo Mendes da Rocha (PMdR) w poszukiwaniu wskazówek, jak zbudować unikalny klimat i kulturę Peru.
Zaangażowali się w dialog z brazylijskim architektem i zbadali jego twórczość za pomocą modeli, koncentrując się na jego seminarium Serra Dourada Stadium (1973) w eksploracji badań projektowych w oparciu o ideę Uniwersytetu jako areny uczenia się .
Stadion Serra Dourada, Goiania, Brazylia (1973) / Paulo Mendes da Rocha – dzięki uprzejmości Archiwum Paulo Mendes da Rocha Wystawa Architektura jako nowa geografia łączy kampus uniwersytecki Grafton z stadionem Dourada Mendesa da Rocha jako dwiema postaciami .
budowanie poczucia wspólności, pokazanie, jak.
otwartość na wpływy jest punktem wyjścia i warunkiem dobrej architektury ..
Badano tematy architektury jako geografię zbudowaną , abstrakcyjny krajobraz , krajobraz i infrastrukturę .
i.
horyzont i istota ludzka ..
Widok w kierunku Pacyfiku z nowego budynku kampusu dla UTEC – Universidad de Ingenieria & Tecnologia w Limie, Peru – dzięki uprzejmości Grafton Architects Modele eksploracyjne włączone do wystawy to stadion piłkarski Serra Dourada Mendesa de Rocha i Jockey Club oba w Goiania, jego projekt do Montevideo Bay w Urugwaju i jego Capela de S.
Pedro w Campos do Jordao w Brazylii, wraz z Grafton Architects.
projekt dla UTEC University i nowego budynku dla School of Economic w UT1C w Tuluzie we Francji.
Dodatkowo ekspozycja obejmuje porównawcze obrazy i rysunki krajobrazów kulturowych Skelliga Michaela i Machu Picchu.
.
Alice Clancy Grafton Architects.
pochwalił Paulo Mendes da Rocha za jego hojność, mówiąc: Dał nam, obcym, których nigdy nie spotkał, całkowitą swobodę reprezentowania swojej pracy w wybrany przez nas sposób.
Odkryliśmy, że dzięki głębszemu badaniu jego pracy odnowiliśmy i jeszcze raz zainspirowaliśmy się, i czujemy, że nasze własne doświadczenie zostanie naprawdę wzbogacone przez to doświadczenie.
Plan Montevideo / Paulo Mendes da Rocha – dzięki Mendes da Rocha Architektura jako nowa geografia została zrealizowana dzięki dodatkowemu wsparciu: Universidad de Ingeniería & Tecnología.
UTEC, Lima, Peru i Kultura Irlandia.
Modele projektów zostały wykonane w wapieniu irlandzkim i francuskim przez rzeźbiarza Eileen MacDonagh oraz przez Grafton Architects przy wsparciu UCD.
.
Alice Clancy Architekci: Grafton Architekci, Paulo Mendes da Rocha Zespół: Yvonne Farrell, Shelley McNamara, Ger Carty, Philippe O.
Sullivan, Simona Castelli, Kieran O.
Brien, Matt McCullagh, James Rossa O.
Hare, Donal O.
Herlihy, Joanne Lyons, David J.
Healy, Ivan O.
Connell, Edwin Jebb Rzeźbiarz: Eileen MacDonagh Klient: UTEC Lima Dodatkowe wsparcie: Eduardo Hochschild, Juan Ichaustegui Vargas (UTEC, Lima), Mario Rivera Orams, Kultura Irlandia Podziękowania dla: Annette Spiro, Marta Moreira / MMBB, Frederick Cooper, Hugh Campbell (Szkoła Architektury UCD), Klaus Bode (BDSP) Dermot Foley Architekci krajobrazu Silver Lion Acceptance.
Giorgio Zucchiatti, dzięki uprzejmości la Biennale di Venezia Złoty Lew za Najlepszy udział krajowy.
udał się do Japonii na angażującą się wystawę, której kuratorem jest Toyo Ito, która opracowuje rozwiązania dla budynku społeczności na miejscu po Tsunami.
Sprawdź zwycięską wystawę Architektura możliwą tutaj.
Home-for-All tutaj na Blogu.
[więcej w: studnia głębinowa pozwolenie, prysznic bez brodzika w bloku, kalendarz biodynamiczny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kalendarz biodynamiczny prysznic bez brodzika w bloku studnia głębinowa pozwolenie